Практична частина

Екологічна акція "Наш вибір - екосумка"

     Екологічні акції - дієва форма екологічного виховання. Акція може бути епізодичною або постійною. Такі заходи формують активну життєву позицію дитини, сприяють розвитку комунікативних навичок.

   Мета акції - привернути увагу населення до катастрофічних наслідків забруднення навколишнього середовища поліетиленом, підвищити інтерес до бережливого ставлення до природи. Наявність екологічних акцій в суспільстві свідчить про його дорослість та більш глибоке розуміння реальності, розуміння, що кожен є співвідповідальним за долю свого міста, села, країни чи планети. 
 
        В даній екологічній акції приймали участь учні 9-10 класів. Для проведення цього заходу діти з допомогою вчителя виготовили буклети "Наш вибір - екосумка".


       Поліетиленовий пакет в обмін на еко-сумку: такою можливістю радо скористались жителі села Могутнє.Учні, які приймали участь в акції стверджують, що такі акції необхідні для того, щоб усі зрозуміли важливість ліквідації поліетиленових пакетів із нашого повсякденного життя.

Екологічний челендж з прибирання території села

     Челендж-суботник - це форма позакласної роботи з учнями, під час якої організовано прибирається визначена територія. Такі заходи сприяють формуванню стійкої екологічної позиції у дитини.

         Прибирання засміченої території — це критично необхідне заняття. Скільки б не ставили  сміттєвих баків — все одно ними користуються далеко не всі. А на деяких територіях так взагалі — контейнерів немає.
       «Правильний» челендж-суботник вимагає належної організації та послідовних дій. Почати організацію слід з вибору місця майбутнього прибирання. Не варто грати у «героя» і замахуватися на великі території. Адже краще прибрати невелику ділянку, але добре, щоб залишилося бажання перевірити її чистоту через деякий час.

       Максимально ефективне прибирання — це, безумовно, прибирання з роздільним збором відходів. Якщо ви вирішили піти на цей крок, то присутніх слід розділити на три групи, які збирають
  •  небезпечні відходи (лампи, батарейки, недопалки, шприци);
  •  потенційну вторсировину (пластик, скло, метал);
  •  загальне сміття, що не підлягає вторинній переробці.
         Варто пам'ятати. Поліетилен, ПЕТ-пляшки, алюмінієві бляшанки і скло, яке ви 
зможете знайти в лісі, зазвичай знаходяться не в тому стані, в якому їх приймають в пунктах прийому. Вони брудні, містять якісь залишки, напіврозкладені. Тому, як правило, таке прибирання зводиться до вивезення сміття на сміттєзвалище.


Екологічний турнір
                                                                                                                   Педагог не може не грати. 
                                                                                                                                А. С. Макаренко
   
   Однією із найефективніших форм екологічного виховання є екологічні ігри. В них вирішується і реалізується ціла серія різних проблем комплексного навчання і виховання. 
      Формою ігрової діяльності з старшокласниками є проведення екологічних турнірів. Метою проведення екологічного турніру є активізація пізнавальної діяльності школярів, формування в них екологічного мислення та екологічної культури, підвищення зацікавленості до пізнання навколишнього світу. Основною вимогою щодо їх проведення є добір цікавих і водночас посильних запитань і завдань.



Майстер-клас "Як жити без сміття?"
       Як навчити дітей не смітити на вулиці та любити природу? На майстер-класі учні мають змогу побачили приклад як звичайне сміття перетворюється на гроші чи корисні дрібнички, отримують базові знання із сортування сміття вдома чи в школі та вчаться розділяти відходиЗахід мотивує дітей почати сортувати відходи - папір, кришечки, батарейки, ПЕТ пляшки, скло та іншу вторсировину (окрім небезпечних відходів). 
  
       
          Під час заходу діти отримали відповіді на питання:
  • Навіщо сортувати сміття
  • Як вирішують проблему відходів за кордоном?
  • Які відходи ми можемо сортувати вдома?
  • Як правильно сортувати відходи?
  • Куди можна віднести відсортоване сміття?  
         Майстер-клас — одна з форм організації навчального процесу, що припускає творчу діяльність учнів по побудові власних знань у рамках тієї або іншої навчальної теми. Головне на такому заході не повідомляти й засвоювати інформацію, а навчати інноваційним способам роботи. Основна цільова орієнтація полягає в тому, щоб надати учням знання, що дозволяють їм розвиватися, усвідомлювати самих себе й своє місце у світі, розуміти інших людей.
        
         Структура майстер-класу "Як жити без сміття":
     
         1. Теоретична частина. На даному етапі демонструється презентація "Сортуй сміття - врятуй життя!" та відео "Соціальний ролик про сортування сміття ".

         2. Виготовлення та встановлення контейнерів для сміття.

         3. Демонстрація виробів із вторинної сировини (випереджувальне завдання).





4 комментария: